چهارشنبه 2 مرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دومین همایش دوسالانه نفت گاز پتروشیمی در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد

برگزاری دومین همایش دوسالانه بین­‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی در دانشگاه خلیج‌فارس با همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر  

دومین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی با حضور مهمانان داخلی و خارجی در سالن اجتماعات دانشکده نفت گاز و پتروشیمی برای پایش پژوهش‌های علمی و یافته‌های صنعتی جدید در حوزه انرژی و محیط‌زیست برگزار شد.    

آئین آغازین مراسم با سخنرانی دکتر رضا آذین دبیر علمی همایش در خصوص محورها و اهداف برگزاری همایش شروع شد؛ در ادامه دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر، دکتر آرش خسروی ضمن ارائه آمارهای مقالات و کشورهای شرکت‌کننده، افزود: محورهای اصلی کنفرانس در 2 حوزه کلی انرژی و محیط‌زیست است که مقالات مرتبط با زیر‌لایه‌های مختلف آن دریافت شده است و لحاظ نوآوری و شواهد کافی علمی از محورهای اصلی در ارزیابی‌های این مقالات بوده و نهایتاً مقالات برگزیده در سه مجله بین المللی چاپ خواهد شد.

در بخش دوم، پروفسور احمد فائوزی بین اسماعیل معاون پژوهشی دانشگاه یو تی ام مالزی (UTM) و همچنین پروفسور توماس کینبرگر درخصوص تولید، انتقال و ذخیره‌سازی انرژی‌های تجدیدپذیر، فن‌آوری‌های نوین در تولید، ذخیره‌سازی، انتقال و توزیع انرژی،  جداسازی و تولید همزمان آب، برق و گرما، بهینه‌سازی مصرف انرژی، فن‌آوری‌های صرفه‌جویی در انرژی، شبکه‌های هوشمند و سیستم‌های جدید اندازه‌گیری انرژی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، مدیریت انرژی و پایداری، پیش‌بینی‌های بلند‌مدت تولید انرژی، فرصت‌ها و تهدیدهای صنایع وابسته به انرژی فسیلی،بازاریابی فن‌آوری‌های جدید انرژی،حفاظت و حفاظت از محیط زیست آخرین یافته‌های علمی خود را ارایهکردند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: رویکرد دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی حوزه‌های انرژی و محیط‌زیست است که ابعاد مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها را نیز شامل می‌شود.

عبدالمجید مصلح افزود: صنایع وقتی محلی را برای فعالیت برمی‌گزینند مزیت‌ها و امکاناتی را از آن محل می‌گیرند که بصورت متقابل باید مسئولیت‌هایی اجتماعی را درقبال محیط پیرامونی متقبل و اجرا کنند.

وی گفت: صنایع در چگونگی استفاده از منابع در قالب مسئولیت‌های انسانی و بشردوستانه باید با محیط پیرامونی حرکت کنند.

مصلح اظهار کرد: تحقق مسئولیت اجتماعی صنعت می‌تواند ظرفیت‌های اجتماعی پیرامونی را برای موفقیت و رشد آنها بکار گیرد.

وی گفت: مسئولیت اجتماعی در کشور به عنوان یک قانون در دست اجراست که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با چالش‌ها و مشکلات فراوانی روبرو است.

مصلح ادامه داد: در دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر این چالش‌ها و مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در حاشیه ارائه سخنرانی در سالن کنفرانس دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی و همزمان با داوری مقالات، شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌ها به ارائه دستاوردها، خدمات و محصولات خود پرداختند. بنیاد نخبگان استان بوشهر در این مراسم دستاوردها و خدمات را در قالب آئین‌نامه‌ها، هنرنامه و کتاب‌های سرآمدان استان، مجلات سرآمد و دانش‌بنیان، برشور و استندِ خلاصه فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان ارائه نمود که با استقبال کثیری از دانشجویان و دانش‌آموختگان روبرو شد.

در ادامه برنامه، دو پنل تخصصی مسئولیت اجتماعی نفت و توسعه پایدار به صورت همزمان با حضور مدیران حوزه‌های نفت و دانشگاه برگزار شد که در این بخش سخنران‌ها تجربیات خود در اشتغال، توسعه پایدار و کار‌آفرینی در مناطق نفت خیز ارایه کردند و اختتامیه جشنواره پایان بخش این کنفرانس بود.

تاریخ انتشار : 1397/08/28
کد : 65
تعداد بازدید: 120

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                  آدرس: بوشهر - خیابان شهید مطهری - خیابان فرهنگ - بنیاد نخبگان استان بوشهر

                                                   تلفکس: 33559789(077)