چهارشنبه 2 مرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تور فناوری بازدید مستعدین برتر از شرکت پتروشیمی جم برگزار شد

-

در حاشیه همایش بین­‌المللی دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی جمعی از مستعدین برتر و دانشجویان دانشگاه خلیج‌فارس از پتروشیمی جم واقع در شهرستان عسلویه بازدید نمودند. در این بازدید پروفسور «صدرعاملی» به ایراد سخنرانی با موضوع تشریح کلیات فرآیند واحد الفین پرداختند، هم­چنین پروفسور «کینبرگر» در زمینه شبکه انرژی سخنرانی نمودند. درنهایت بازدیدکنندگان از اتاق کنترل واحد الفین پتروشیمی جم بازدید نمودند.

پتروشیمی جم

شرکت پتروشیمی جم (سهامی خاص) در راستای برنامه­‌های کلان کشور در صنعت پتروشیمی به منظور بهره‌­برداری از میدان گازی پـارس‌جنـوبـی، در سال 1379 تحت شماره 32285 ثبت رسید. این مجتمع عظیم صنعتی در زمینی به وسعت 77 هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در عسلویه واقع در استان بوشهر احداث شد.

مجتمع پتروشیمی جم پس از گذشت حدود یک دهه از راه‌اندازی و با داشتن واحدهای تولیدی الفین، پلی اتیلن سنگین و سبک خطی، بوتادین و بوتن1، همچنان یــکی از بــزرگتــریــن تولیدکنندگان الفین در جهان و محصولات پلیمری در ایران به شمار می‌رود.

جـم شاخص‌ترین مجتمع تـولیدی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با تولید و عرضه گریدهای متنوع محصولات پتروشیمی در بازارهای داخلی و خارجی و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت، یکی از مهمترین مجتمع های صنعتی پتروشیمی در عرصه اقتصاد به شمار می‌رود.

مستعدین برتر حاضر در بازدید: دکتر احمد جامه‌­خورشید (دانش‌­آموخته برتر) و دکتر محمد صدق­‌کردار (برگزیده جایزه دکتر کاظم آشتیانی)

تاریخ انتشار : 1397/08/26
کد : 64
تعداد بازدید: 60

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                  آدرس: بوشهر - خیابان شهید مطهری - خیابان فرهنگ - بنیاد نخبگان استان بوشهر

                                                   تلفکس: 33559789(077)