چهارشنبه 3 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اولین نشست ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب استان بوشهر در سال 97 برگزار شد

-

برنامه ملی شهاب بزرگترین برنامه کشور برای شناسایی و هدایت استعدادهای ‌برتر است. جامعه دانش‌آموزی، یکی از اجتماعات نخبگانی مورد هدف بنیاد ملی نخبگان است و شناسایی، هدایت و حمایت از مستعدان‌برتر این اجتماع از اولویت‌های مهم به شمار می‌رود.

این برنامه ملی زیر نظر «شورای راهبری طرح شهاب در بنیاد ملی نخبگان» به ریاست معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان و ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش و پرورش به ریاست رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، توسط ستادها و کارگروه‌های استانی، شهرستانی و آموزشگاهی اجرا می‌شود.

در همین راستا و به منظور بررسی روند طرح شهاب و گزارش برنامه‌های اجرا شده این طرح جلسه‌ای با حضور  مسئولین بنیاد نخبگان استان بوشهر، مدیر کل و مسئولین آموزش و پرورش استان بوشهر و تمامی مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان بوشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر؛ رضا آذین، رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در اولین نشست ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب استان بوشهر در سال 97 به ارائه گزارش بازدیدهای مستمر بنیاد نخبگان استان بوشهر از 12 ناحیه اجرایی و بیان نقاط قوت و ضعف این برنامه در سال تحصیلی 97-1396 پرداخت.

وی در ادامه گزارشی از شروع دوره‌های توانمندسازی آموزگاران برنامه ملی شهاب توسط بنیاد نخبگان استان بوشهر ارائه داد.

ناصر کرمی؛ مدیر آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و آمادگی لازم برای اجرای برنامه شهاب در تمامی 18 ناحیه آموزش و پرورش استان بوشهر، بر اهتمام جدی مدیران شهرستان‌ها در اجرای دقیق برنامه شهاب در شهرستان‌ها و مدارس تأکید ورزید.

مهم‌ترین پیشنهادات و چالش‌های مطرح شده در این نشست به شرح زیر است:

1-استفاده از ظرفیت پژوهش‌سرا­های دانش­آموزی و سایر نهادهای توانمندساز (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مراکز رشد و نوآوری، دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه‌های استان) در فرایند هدایت دانش‌آموزان

2-ضرورت استقرار یک نماینده و ناظر مقیم برای پایش پیوسته برنامه‌های شهاب در شهرستان­ها

3-لزوم همکاری دقیق و پیوسته والدین در فرایند شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان

4-لزوم توانمندسازی آموزگاران در مباحث تخصصی جهت شناسایی دقیق‌تر استعدادهای دانش‌آموزان

5-اعلام هر چه سریع‌تر دستور‌العمل فاز هدایت دانش‌آموزان توسط بنیاد ملی نخبگان

تاریخ انتشار : 1397/02/08
کد : 27
تعداد بازدید: 798

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                  آدرس: بوشهر - خیابان شهید مطهری - خیابان فرهنگ - بنیاد نخبگان استان بوشهر

                                                   تلفکس: 33559789(077)