چهارشنبه 14 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دیدار نخبگان استان با دکتر ستاری
دیدار منتخبی از نخبگان و مستعدین برتر استان بوشهر با معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پنجمین روز از هفته دولت در جلسه اقتصاد دانش بنیان بوشهر که با حضور استاندار، مقامات عالی استان و مسوولان  شرکت های دانش بنیان و نخبگان برگزار  شد، شرکت کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پنجمین روز از هفته دولت در جلسه اقتصاد دانشبنیان بوشهر که با حضور استاندار، مقامات عالی استان و مسوولان  شرکت های دانش بنیان و نخبگان برگزار  شد ، شرکت کرد. معاون علمی و فناوری رئیس‌‌ جمهوری در این نشست ایران را قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی دانست و گفت:استان بوشهر ظرفیت‌های خوبی در همه زمینه‌ها دارد و حرکت این استان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان بسیار خوب و شتابنده بوده است.
ستاری درادامه بار دیگر بربومی سازی تاکید کرد  و گفت: اتفاقی که خارج از بوم استان رقم بخورد ارزشی ندارد و باید این علم و فناوری در بدنه استان رسوخ پیدا کند.
رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: اکنون یکی از نیاز های اصلی کشور صنعت و تولید علم و فناوری است، نه کارخانه. ایجاد کارخانه با دانش خارجی تنبلی را در بدنه اقتصاد کشور ایجاد می کندصنعت به اکو سیستمی می‌گویند که در آن خلق صورت گیرد در غیر این صورت صنعت محسوب نمی شود.
معاون علمی و فناوری  رئیس جمهوری درباره پیشرفت های کشورمان در حوزه بیوتکنولوژی گفت:ایران قدرت نخست منطقه در عرصه  بیوتکنولوژی است و رشد قابل توجهی یافته به گونه‌ای که ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود که  این بی‌نظیر است.
ستاری با اشاره به وضعیت استان بوشهر در حوزه علم و فناوری بیان کرد: استان بوشهر ظرفیت‌های گسترده‌ای در همه زمینه‌ها دارد، در جنوب استان ظرفیت‌های بسیار مناسبی موجود است که با راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه می‌توانیم صنعت را در آن‌ها به خود کفایی برسانیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: بهترین اکوسیستم دانش بنیان منطقه در کشور ما وجود دارد و این گونه که آمار‌ها نشان می‌دهد، جزء ۵۰ کشور برتر در حوزه توسعه علم وفناوری هستیم و فکر می‌کنم رتبه ۴۱ یا ۴۳ را داریم البته در برخی از شاخص‌ها جزو رتبه‌های برتر هستیم.
ستاری در پایان استان بوشهر را جزو پنج استان برتر در حوزه علم فناوری دانست و افزود: برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صندوقی در استان ایجاد خواهد شد.
در این سفر استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بایکدیگر دیدار کردند.
آیت الله بوشهری در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره  شهدا گفت:اقدام و فعالیت های مثبت و‌تاریخ ساز  شهیدان رجایی و باهنر  به یادگار خواهند ماند.
نماینده ولی فقیه در بوشهر در باره اقتصاد دانش بنیان و تاثیر آن در اقتصاد گفت:این حرکت ملی که براساس دانش صورت گرفته است ودانش فروشی محصولات دانش بنیان رادر بر می گیرداقتدار در تمام عرصه ها برای نظام است

دراین دیدار منتحبی از نخبگان،سرآمدان . مستعدین برتر تحت حمایی بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند

.

تاریخ انتشار : 1398/06/23
کد : 25
تعداد بازدید: 157

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                  آدرس: بوشهر - خیابان شهید مطهری - خیابان فرهنگ - بنیاد نخبگان استان بوشهر

                                                   تلفن:33580388-077