آیین تکریم و بزرگداشت مهندس بهروز بوشهری برگزار شد

آیین تکریم و بزرگداشت مهندس بهروز بوشهری معاون شهید تندگویان در دفاع مقدس و نخبه بوشهری صنعت نفت برگزار شد

دکتر آذین خبر داد:

آیین تکریم و بزرگداشت مهندس بهروز بوشهری معاون شهید تندگویان در دفاع مقدس و نخبه بوشهری صنعت نفت در عسلویه برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر : آیین تکریم و بزرگداشت مهندس بهروز بوشهری، نخبه بوشهری صنعت نفت همزمان با آیین اختتامیه هشتمین پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(تندگویان) سه شنبه 8 اسفند 96 در سالن همایش‌های خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با حضور فرزند شهید تندگویان، مهندس بی طرف معاون مهندسی پژوهش و فناوری وزیر نفت، مدیران صنعت نفت، نخبگان و سرآمدان، صنعتگران و پژوهشگران حوزه انرژی و دانشجویان در عسلویه برگزار شد.

مهندس بی طرف، معاون مهندسی پژوهش و فناوری وزیر نفت در خصوص تکریم مهندس بوشهری گفت:

مهندس بهروز بوشهری از شخصیت‌های ملی ایران اسلامی هستند. باعث افتخار است که در سمت رئیس جشنواره دانایی خلیج فارس از خدمات ارزنده ایشان تشکر و قدر‌دانی می‌کنم.

مهندس یوسفی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین تکریم مهندس بوشهری گفت‌:

امروز در خدمت مهندس بوشهری عزیز، شخصیت چند-بعدی در دوران قبل و بعد از انقلاب هستیم. ایشان الگویی شایسته برای همه نسل‌های ایران اسلامی می‌باشند. مهندس در مبارزات انقلابی و همچنین در پیشرفت‌های علمی و فنی در صنعت نفت زبانزد هستند. ایشان بعد از انقلاب به عنوان نماینده حضرت امام (ره) در وزرات نفت بودند که امروز این افتخار را داریم از خدمات ایثارگونه ایشان در دوران قبل و بعد از انقلاب تکریم کنیم.

آقای گراوند استاندار بوشهر سخنران دیگر آیین تکریم مهندس بوشهری در ادامه بیان داشت:

هر کسی که به سابقه جنگ نگاه کرده باشد با نام مهندس بوشهری آشناست. آقای مهندس بوشهری در کنار شهید عزیز- مهندس تندگویان، چهره‌هایی آشنا برای ایران اسلامی هستند. ایشان در دوران مقدس می‌توانستند در وزارتخانه باشند و در منطقه جنگ (آبادان) حضور نیابند ولی به خاطر عشق به ایران، حفظ سرمایه‌های کشور و سربلندی ایران اسلامی، پایتخت را به عنوان امن‌ترین نقطه کشور در زمان جنگ رها و داوطلبانه اتاق کارشان را در سخت‌ترین نقطه کشور در کانون جنگ مستقر می‌کنند. به روح بلند شهید عزیزمان-شهید تندگویان درود می‌فرستیم و از خدا می‌خواهیم که توفیق ادامه راه شهدا را به ما مرحمت بفرماید.

دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در آیین تکریم مهندس بوشهری اذعان داشت:

جشنواره دانایی خلیج فارس از زمان تصدی‌گری مهندس بوشهری توانسته ارتباط موثر و خوبی با صنعت ایجاد کند. همه ما به ایشان به عنوان یکی از سرمایه‌های ذی‌قیمت استان بوشهر افتخار می‌کنیم.

دکتر رستمی؛ رئیس پارک علم و فناوری خلیج‌فارس در این مراسم در خصوص تغییر نام جشنواره ملی دانایی خلیج فارس به شهید تندگویان گفت: جهت پیگیری و حمایت معنوی جشنواره پنجم خدمت مهندس بوشهری رسیدیم که ایشان نامگذاری جشنواره با نام شهید تندگویان پیشنهاد نمودند. به بُعد علمی و اجتماعی زندگی شهدا به‌عنوان الگوهای ارزشمند برای جوانان کمتر توجه شده است. شهید تندگویان یک انسان شریف، فنی و به معنای واقعی مهندس بودند. برای ما افتخار بزرگی است که مهندس بوشهری به عنوان نخبه بوشهری سکان‌دار جشنواره ملی دانایی خلیج فارس هستند.
بخشی از عرایض مهندس بوشهری در این مراسم:
خوشبختانه جشنواره ملی دانایی خلیج فارس با موافقت آقای مهندس زنگنه در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی به دلیل اهمیت آن در پژوهش، فناوری و در نهایت اقتصاد کشور، تخصصی‌تر شده است.
ما دارنده عنوان بزرگترین حوزه گازی جهان و دومین ذخایر گازی جهان هستیم.
جشنواره دانایی خلیج فارس با نام شهید بزرگوار «تندگویان» عجین شده است. ما به اتفاق ایشان در مدت کمی که وزیر نفت بودند، سه بار از تهران به مناطق نفت خیز آمدیم و از نزدیک در جریان امور پالایشگاه آبادان قرار می‌گرفتیم. ایشان بسیار تاکید داشتند پالایشگاه آبادان را باید حفظ کنیم؛ پالایشگاهی که 100 سال قدمت دارد و بزرگترین پالایشگاه کشور می‌باشد. باعث افتخار هست که نام جشنواره به نام ایشان مزین شده است.
بنده حتی در دوران اسارتم از تعلیم و تعلم دست نکشیدم؛ هم قرآن می‌خواندم و هم آموزش می‌دادم.
و در نهایت به همین جمله بسنده می‌کنم: خدایا به ما توفیق بده در آن چیزی که خودت برای ما رضایت داری.
در پایان به پاس تکریم از سال‌ها مجاهدت انقلابی و علمی مهندس بوشهری، ارج‌نامه‌ای از طرف قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به ایشان اهداء شد.

تاریخ انتشار : 1396/12/13
کد : 17
تعداد بازدید: 1146