تازه ها

جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

بنیاد نخبگان استان بوشهر افتتاح شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دفتر نخبگان استان بوشهر در روز 18 اسفندماه که به نام روز بوشهر نامگذاری شده است با حضور دکتر سلطانخواه معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان راه اندازی شد.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان كشورگفت: عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی در بخش های علم و فناوری را مدیون گذشتگان این سرزمین و شهدا هستیم.

دكتر نسرین سلطانخواه پنجشنبه در مراسم افتتاح رسمی دفتر نخبگان بوشهر افزود: موفقیت ها و جایگاه امروز جمهوری اسلامی را مدیون گذشته پرافتخار هستیم و برای داشتن آینده ای باعظمت بیشتر به نیروی انسانی متخلق، متعهد و پویا نیاز داریم .

وی اضافه كرد: برای رسیدن به این آینده روشن دز زمینه علم و فناوری به نخبگان به عنوان پیشقراولان نیازند هستیم.

سلطانخواه اظهارداشت: بنیاد ملی نخبگان از طرف نظام جمهوری اسلامی ماموریت پیدا كرده كه كار شناسایی، رشد و پرورش استعدادها و هدایت و پشتیبانی از نخبگان كشور را انجام دهد تا این پیشقراولان بتوانند به رسالت خود كه جلوداری و روشن كردن راه است را به نحو مطلوبی انجام دهند.

وی بیان كرد: جوانان ایرانی به واسطه موهبت های الهی دارای استعدادهای قوی در بخش های مختلف هستند كه برای توسعه و آبادانی كشور و رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه باید از این موهبت ها بهره لازم را ببریم.

سلطانخواه یادآورشد: بنیاد ملی نخبگان وظیفه دارد برای ساختن كشور با شناسایی، تقویت و رشد استعدادها و جذب نخبگان زمینه را برای پیشرفت كشور فراهم كند.

وی با بیان اینكه برای رشد متوازن كشور به نیروهای مستعد و متعهدی نیاز داریم گفت: مشكل ما تنها خروج نخبگان از كشور نیست بلكه خروج این افراد از مناطق و استان های خود و مهاجرت به تهران نیز از جمله مهمترین مشكلات است.

سلطانخواه گفت: سعی كرده ایم از طریق بنیاد ملی نخبگان این افراد را به مناطق خود بازگردانیم تا زمینه توسعه استان ها نیز فراهم شود.

وی یادآورشد: تامین امكانات از سوی مسوولان استان ها برای راه اندازی بنیاد ملی نخبگان با هدف اینكه مسوولان این بنیاد را جدا از خود ندانند، انجام داده ایم.

سلطانخواه، بنیاد ملی نخبگان را یك فرصت برای شناسایی، رشد و بارور كردن استعداد جوانان معرفی كرد و افزود: برای رشد و پرورش استعدادهای استان ها نیازمند مشاركت عمومی هستیم.

استاندار بوشهر نیز گفت: استان بوشهر با توجه به استعدادها و پتانسیل های مختلفی كه دارد نماد توسعه و پیشرفت ایران اسلامی است.

محمد حسین جهانبخش افزود: مجموعه این پتانسیل ها در كنار نیروی انسانی توانمند بوشهر را به عنوان استانی شاخص در توسعه تبدیل كرده است.

وی یادآورشد: سند چشم انداز ایران اسلامی نقشه راهی برای پیشرفت و توسعه است و نقش بیناد ملی نخبگان در این مسیر بسیار پراهمیت است.

 

اخبار بنیاد ملی نخبگان