تازه ها

جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

استان بوشهر باید استان علم فناوری باشد و در منطقه مرجعیت پیدا کند/ دعای مقام معظم رهبری برای آیت الله صفایی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر با پروفسور محمود مشفقیان نخبه علمی استان بوشهر در حوزه نفت و انرژی و دکتر رضا آذین رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر، ایشان در این نشست با تقدیر از حمایت های پروفسور مشفقیان از دانشجویان و نخبگان بوشهر گفت: شما سرمایه این شهر و استان هستید و با وجودی که از استان فاصله دارید ولی ریشه ها را حفظ کرده اید و به جوانان با استعداد بوشهر توجه دارید.
حضرت آیت الله صفایی بوشهری، جایزه علمی پروفسور مشفقیان در حمایت از دانشجویان مستعد از کارهای خوبی عنوان کرد که باعث انبوه سازی چهره های علمی استان بوشهر می شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ نخبه پروری در استان بوشهر نهادینه نشده است گفت: در حالی که استعداد جوانان استان بوشهر فوق العاده بالاست ولی آن طور که شایسته است حمایت نمی شوند تا به چهره های برجسته علمی تبدیل شوند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اذعان نمود: باید با برنامه ریزی دقیق از پیش دبستانی حرکت نخبگانی را شروع کنیم تا در سطح کشور به مرجعیت علمی برسیم.
حضرت آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر باید به منطقه آزاد علم و فناوری تبدیل شود خاطر نشان ساخت: کار علمی، کاری پیچیده و زمان بر است و در مسیر آن چالش های زیادی وجود دارد که باید با صبر و حوصله برای رسیدن به مرجعیت علمی تلاش کنیم.


وی افزود: در حوزه نیروگاه ها، اکثر مدیران و تکنسین ها غیربومی هستند، اغلب نیروهای فنی اصلی نفت و گاز غیربومی هستند، باید نیروهای برجسته علمی تولید کنیم که دانش هسته ای و انرژی را در استان مدیریت کنند و در علم و فناوری ایران و جهان تأثیرگذار باشند.
ایشان با بیان اینکه در حوزه علوم انسانی و حوزوی به حدی رسیده ایم که در کشور و جهان تأثیرگذاریم گفت: برخی از کتاب های بنده در دانشگاه ها و حوزه های علمیه ایران و برخی کشورهای خارجی از جمله مصر تدریس می شود، وزیر آموزش و پرورش کتاب های درسی را برای تأیید و تصحیح به بوشهر می فرستد.
امام جمعه بوشهر گفت: بنیاد نخبگان خیلی زحمت می کشد، ولی امکانات مناسبی ندارد و حمایت خوبی از آن نمی شود، باید به جایی برسیم که در کرسی های بین المللی از دانشمندان بوشهر استفاده شود و به این استان مرکزیت علمی بدهد.
ایشان با اشاره به رتبه های برتر استان در حوزه نانو و رادیو داروهای دریایی گفت: استان بوشهر باید استان علم فناوری به ویژه در حوزه کرانه ای باشد و به جایی برسد که در منطقه مرجعیت پیدا کند.


حضرت آیت الله صفایی بوشهری  اذعان نمود: در آینده استان بوشهر فوق العاده صنعتی خواهد شد و باید نوجوانمان را در مسیر بالای علمی وارد کنیم و به آنها ژن مهندسی بدهیم تا مدیریت های کلان صنعت و انرژی در 15 سال آینده دست جوانان این استان باشد.
ایشان در ادامه با ذکر خاطره ای از دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: من همه توان خود را برای توسعه و پیشرفت بوشهر به کار گرفته ام و علیرغم 30 سال کار علمی در حوزه، وقتی حضرت آقا گفتند باید به بوشهر بروید، ما گفتیم چشم و آمدیم بوشهر. در جلسه ای خدمت حضرت آقا بودم، موقع خداحافظی به ایشان گفتم برایم دعا کنید، ایشان برایم دعا کردند و گفتند خدا شما را برای بوشهری ها نگه دارد.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر درباره طرح امیدآفرین جایزه علمی پروفسور مشفقیان گفت: امسال دومین مرحله این جایزه با حمایت پروفسور مشفقیان برگزار شد و 5 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه خلیج فارس در حوزه مهندسی شیمی موفق به دریافت آن شدند.
دکتر آذین افزود: دو جایزه علمی دیگر از سال 96 در حوزه علوم انسانی و پزشکی به نام پروفسور حمیدی و پروفسور نبی پور دو تن از نخبگان استان بوشهر اجرایی خواهد شد.

 

اخبار بنیاد ملی نخبگان