تازه ها

جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

دبیر رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی: بوشهر میزبان اولین رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دبیر رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی اسفندماه امسال و پیش رویداد آن 13 دیماه در دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر، دکتر سعید جامعی با بیان اینکه کارآفرینی به عنوان موتور محرکه اقتصاد، عامل توسعه و گسترش فرآیند تولید ثروت، دانش و اشتغال است گفت:  کارآفريني يکي از عوامل مهم در امنيت اقتصادي يک کشور است و در اين راستا، توجه به بخش هايي از صنايع و منابع کشور که پتانسيل بالايي در توسعه کارآفريني و ايجاد ثروت دارند مي تواند فرصت هاي چشمگيري را ايجاد کند.
وی افزود: یکی از صنايعی که ظرفیت بالای کارآفرینی دارد صنعت عظيم اسباب بازي است و کشور ما با مرزهای طولانی دریایی می تواند از اين فرصت خداداد به عنوان محور توسعه و پيشرفت استفاده کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس با اشاره به پتانسيل اشتغال زايي و سودآوري صنعت اسباب بازی گفت:
علي‌رغم حجم بالاي اين تجارت و سودآوري بالاي آن متأسفانه توليدکنندگان ما نه تنها در بازارهاي بين المللي حضور ندارند بلکه بخش عظيمي از بازار داخلي ما نيز توسط شرکت هاي خارجي تأمين مي شود، این صنعت علاوه بر تأثير بر اقتصاد کشور، از جنبه فرهنگ سازي و پرورش نسل آينده کشور نيز اهميت زيادي دارد.
دکتر جامعی ادامه داد: جذابيت درياها براي همه گروه هاي سني از کودکان تا بزرگسالان مي تواند زمينه خوبي باشد که کارآفرينان به ¬منظور ورود به صنعت اسباب بازي هاي دريايي از آن بهره گیرند، متاسفانه در زمینه تولید اسباب بازی های دریایی کار چندانی در کشور انجام نشده است بنابراين برای اولین‌بار در کشور برگزاري این رویداد می تواند علاوه بر معرفي اين بخش از صنعت، مشوقی برای صاحبان صنعت طراحی و ساخت اسباب‌بازی و همچنين سرمايه‌گذاران برای ورود به حوزه دریا و رشد و شکوفایی آن باشد.
دبیر رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی اذعان نمود: اولین رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی های دریایی از طرف بنیادنخبگان استان بوشهر، دانشگاه خلیج فارس بوشهر، ستاد اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از سازمان های ملی و استانی در بوشهر برگزار می شود.
وی اضافه نمود: پیش رویداد این برنامه روز 13 دیماه با حضور مهمانانی از بنیاد ملی نخبگان، شورای نظارت بر اسباب بازی های کشور و شرکت های تولید اسباب بازی در دانشگاه خلیج فارس برگزار خواهد شد.
دکتر جامعی مهلت دریافت ایده ها را تا پایان دیماه عنوان نمود و افزود: رویداد از تاریخ 17 الی 19 اسفندماه در دو حوزه دانشجویی و دانش آموزی در بوشهر برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان 3 روز مهلت دارند تا ایده های خود را اجرا نمایند.
عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس هدف برگزاری این رویداد را توانمند سازي دانش آموختگان و جوانان خلاق و صاحب ايده عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: برقراری ارتباط هدفمند و تعامل میان افراد خلاق صاحب ايده با صاحبان صنعت اسباب بازی دریایی، سرمایه گذاران، طراحان، تولیدکنندگان و بزرگان این حوزۀ اقتصادی – فرهنگی به منظور شکل گیری هسته های کارآفرین مستقل و یا وابسته به شرکت سرمایه گذار از ديگر اهداف مهم برگزارکنندگان است.
دکتر جامعی گفت: این رویداد شامل پنل بیان فرصت ها و چالش های موجود در حوزه صنعت اسباب بازي ها و سرگرمی های دریایی، ایده پردازی حول فرصت ها و چالش ها، آموزش های کاربردی در زمينه جنبه هاي اقتصادي ، کارآفرینی و کسب و کار، انجام کار تیمی و شکل گیری هسته های کارآفرین زیر نظر سرمایه گذاران می باشد.
دکتر جامعی درخصوص بخش های دانشجویی و دانش آموزی رویداد گفت: حوزه دانشجویی شامل ارائه ایده، برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی در زمینه اسباب بازی، نگارش طرح تجاري و داوري آنها و ارائه یک مدل از پیش ساخته شده و بخش دانش آموزی نیز شامل ارائه ایده ها و داوري خواهد بود.

 

اخبار بنیاد ملی نخبگان