تازه ها

جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

اعطاي جایزه شهید احدی به دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌های استان بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از اعطاي تسهیلات ادامه تحصيل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان ‌ِبرتردانشگاه‌ها با عنوان جايزة شهيد احدي خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر دکتر رضا آذین در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بنياد ملّي نخبگان براساس آيين‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهيلات ويژه‌اي را براي دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها براي ادامة تحصيل در دورة دكتري اعطا مي‌كند، افزود:
وی درخصوص شرایط استفاده از این جایزه گفت: دانش‌آموختگان بايد اولاً حدنصاب امتياز لازم از فعاليت‌هاي نخبگاني را مطابق مقررات بنياد به‌دست آورند و ثانياً حائز بيشترين امتياز در بين ساير متقاضيان در دورة بررسي باشند.
دکتر آذین افزود: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي داخل كشور كه حداكثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي خارج از كشور كه حداكثر شش سال از زمان دانش‌آموختگي آنان گذشته و وضعيت فعلي آنان دانش‌آموخته باشد می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر موفقيت‌هاي علمي در دانشگاه، داشتن نمرة آزمون زبانِ مورد تأييد وزارت علوم، كسب جايزه‌هاي تحصيلي بنياد ملی نخبگان، برگزيده شدن در جشنواره‌هاي علمي،پژوهشي،‌ فنّاورانة مورد تأیید بنياد و فعاليت نوآورانه  از جمله اختراعات برگزيده را از مهم‌ترين مصاديق فعاليت‌هاي نخبگاني ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: دانش‌آموختگان براساس امتياز حاصل از مجموع فعاليت‌هاي نخبگاني در زمان تحصيل و نه صرفاً داشتن مقاله مي‌توانند از تسهيلات جايزة شهيد احدي بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه صرفاً دانش‌آموختگان دورة كارشناسي‌ارشد يا دكتري حرفه‌اي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌توانند از اين تسهيلات  استفاده كنند، اذعان نمود: متقاضيان استفاده از جايزة شهيد احدي از تاريخ 15 آذرماه تا 25 دیماه می توانند اطلاعات خود را به‌طور كامل در سامانه ثریا، سامانه اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان بارگذاري كنند.
دکتر آذین درخصوص تسهيلات اعطايي به مشمولان گفت: معرفي دانش‌آموختة برتر براي پذيرشِ بدون آزمون در دورة دكتري تخصصي به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر كشور و اعطاي جايزة تحصيلي بنياد ملّي نخبگان براي سال اول دورة دكتري تخصصي از جمله تسهیلاتی است که به برگزیدگان اعطا می شود.
وی در پایان از همه دانشجویان دانشگاه های استان که شرایط استفاده از تسهیلات شهید احدی را دارند درخواست نمود از تاریخ 15 آذرماه با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به آدرس soraya.bmn.ir برای استفاده از این تسهیلات اقدام کنند.

 

اخبار بنیاد ملی نخبگان